Rozlicz PIT z PITax.pl

Zwierzęta i wypadki

Corocznie w Polsce może dochodzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy wypadków drogowych z udziałem zwierząt. Ofiarami zdarzeń komunikacyjnych stają się nie tylko dzikie stworzenia, ale również nasi domowi pupile, jak psy i koty. Część czworonogów traci życie, lecz znaczna liczba przeżywa to zdarzenie, czekając w cierpieniu napomoc człowieka, która niestety nie zawsze nadchodzi. Wciąż brak jest wiarygodnych danych, obrazujących rzeczywistą skalę tego zjawiska, jednak niewielu kierowców zgłasza zdarzenie właściwym organom. Co więcej, najczęściej w momencie uszkodzenia samochodu bądź doznania uszczerbku na zdrowiu.

Misją Fundacji Towarzystwo Weterynaryjne jest ochrona zdrowia i życia zwierząt. Leczymy czworonogi należące do osób, które znajdują się w skrajnie trudnej sytuacji materialnej, pozostające w domach tymczasowych oraz zwierzęta bezdomne. Opieką weterynaryjną obejmujemy również ofiary wypadków drogowych, które bardzo często trafiają do naszej lecznicy.

Takie zwierzęta przeważnie doznają wstrząsu całego organizmu. To sytuacja, w której obkurczają się obwodowe naczynia krwionośne, a krążenie skupia się na najważniejszych narządach (serce, nerki, mózg), co stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Czworonogi odnoszą też zazwyczaj bardzo ciężkie obrażenia, takie jak: 

urazy głowy i miednicy

urazy tylnych kończyn

złamania kości

uszkodzenia lub złamania kręgosłupa

krwotoki zewnętrzne i wewnętrzne

uszkodzenia płuc lub przepony

zwichnięcia stawów

stłuczenia

Rocznie na drogach poważnie rannych zostaje nawet
kilkaset tysięcy zwierząt. Nie bądź obojętny!
Przekaż swój 1% na pomoc ofiarom wypadków.

KRS: 0000406362 Rozlicz PIT z PITax.pl
Partnerzy
Gdańsk
Kakadu
Magazyn Kocie Sprawy
KrakVet
RDC
Newspoint
TomorrowVision
Pies na urlopie
Wroclaw.pl
Urban info
Straż Miejska
Telekarma
MZA Warszawa
Zamerdani
Koleje Mazowieckie
Elcupacabra
Rynek Zoologiczny
Vetos Farma
4mat media.pl
Pies w Warszawie
Private - marketing
Balto
Animavet
psiolubni
bioweta
Telsat
leo
dami TV